Bezpłatny e-book już dostępny

W sytuacji zagrożenia obawy i niepokój są naturalną reakcją. Najważniejszym co możemy teraz zrobić to nie ulegać panice i na tyle na ile jest to możliwe zachować zimną krew. To na pewno niełatwe, ale kontrolowanie własnego stanu psychicznego i emocjonalnego powinno być aktualnie podstawą naszego działania. To szczególnie ważne, jeśli chcesz być skutecznym i działać w obliczu kryzysu zdrowotnego i finansowego, przed którym wszyscy stoimy.

Myślę, że brak kontroli nad tym, co się dzieje, zwiększa niepewność. Stara i jakże aktualna obecnie prawda mówi, że są rzeczy w życiu nad którymi mamy kontrolę i rzeczy, nad których nie możemy kontrolować. Najważniejszym jest rozróżnienie jednych rzeczy od drugich i podjęcie działania gdzie to możliwe.

Nie masz kontroli nad decyzjami, które są lub nie są podejmowane przez rząd, nad tym co podają media, nad tym, co robią Twoi konkurenci ani nad tym, co inni publikują w mediach społecznościowych.

Są też rzeczy, nad którymi masz kontrolę! Możesz kontrolować to co oglądasz i czytasz, masz wpływ na ilość czasu, którą spędzasz codziennie w social mediach, na rozmowy, które prowadzisz albo na to jak często komunikujesz się z członkami swojego zespołu i klientami. Możesz kontrolować budżetu (bez względu na to, jak trudne i przykre może to być) oraz to na czym się skupiasz, w każdej minucie każdego dnia.

Nie ma sensu inwestować czasu i energii emocjonalnej w to nad czym nie mamy kontroli!

Będąc właścicielem lub managerem salonu jesteś liderem. Aby Cię wesprzeć, przygotowałam 7- punktowy plan działania. To lista kontrolna, zbiór rzeczy i działań, które możesz zrewidować i na które masz wpływ w nadchodzących dniach i tygodniach.

Kolejne kroki z listy mogą bardziej lub mniej pasować do Twojego Salonu, do Twojej sytuacji, do Twoich warunków. Każdy z Salonów jest inny i na jego sytuację wpływa wiele czynników. Potraktuj proszę te punkty, jako bazę do działania, schemat, który uzupełnisz swoimi spostrzeżeniami, uwagami i pomysłami swoimi oraz Twoich pracowników.